Ścieżki rowerowe w Olsztynie

sklep sportowy

W Olsztynie powstało łącznie prawie 70 kilometrów tras rowerowych – tylko w ubiegłym roku utworzono 9 kilometrowy odcinek. Czy jednak spełniają one wszystkie normy i sa komfortowe dla użytkowników?

Niestety, okazuje się, że nie do końca. Chociaż ścieżki rowerowe powstały w najbardziej strategicznych miejscach w Olsztynie, na przykład w centrum miasta czy na Starówce to ich użytkownicy najczęściej narzekają na brak możliwości dojazdu do potrzebnych miejsc a przez to jednoślad nie może spełniać roli środka transportu. Okazuje się, że nie wszędzie ścieżki rowerowe są dokończone, przez co ucinają się w pewnym miejscu i nie ma możliwości dalszej jazdy.

Warto jednak wziąć pod uwagę, iż ścieżki powstały w mieście bardziej w celach turystycznych. Jak potwierdza właściciel sklepu Kolarzyk, klienci bardzo chwalą sobie przede wszystkim trasy nad jeziorami. Fachowcy, którzy prowadzą ten sklep sportowy w Olsztynie zwracają jednak uwagę, że przy licznych zaletach nie brakuje i wad ścieżek. Użytkownicy narzekają głównie na jakość nawierzchni. Przypomnijmy, że trasy, które powstały jako pierwsze już kilka ładnych lat temu nie są remontowane, przez co w niektórych miejscach przejazd staje się wielce utrudniony.

Tak czy inaczej chociaż ścieżki rowerowe w Olsztynie może nie dorównują tym holenderskim to można cieszyć się z tego, że pod tym względem miasto staje się przyjazne rowerzystom, podobnie jak największe miasta w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *