Przedszkole – podstawowy rozkład dnia

dzień w przedszkolu

Każde przedszkole ma ustalony rytm dnia. Chodzi o to, by zapewnić wszystkim przedszkolakom stabilność codzienności, która wpływa przecież na poczucie bezpieczeństwa i pewności. Tym samym rozkłady dnia znajdziemy na każdej tablicy ogłoszeń w przedszkolu bądź stronie internetowej określonej placówki.

Dzień zaczyna się od otwarcia przedszkola. To najczęściej godzina 6:30. Wtedy przyprowadzane są pierwsze przedszkolaki, które mają zapewnioną opiekę. O godzinie 8:00-9:00 jest śniadanie i do tego czasu trwają dowolne zabawy dzieci. Po śniadaniu jest czas na wyjście na przedszkolny plac zabaw – o ile oczywiście warunki pogodowe na to zezwalają. Jeśli pogoda zaś nie sprzyja Ciocie organizują zajęcia edukacyjne w grupach.

Pomiędzy 11:00 a 12:30 (w zależności od placówki) jest obiad a po nim czas na relaksacyjny odpoczynek. Młodsze grupy mają leżakowanie, starsze czas na wyciszenie przy bajce czy swobodnych zabawach. Potem z reguły podawany jest podwieczorek a po nim znowu wyjście na plac zabaw bądź zajęcia w grupach. I tak aż do godziny 17:00-18:00, bo dotąd czynne jest przedszkole.

Oczywiście każda placówka ustala swój plan dnia jednak standardowo nie różni się on wiele od pozostałych przedszkoli. Aby sprawdzić, czy przedszkole, które wybraliśmy dla swojej pociechy ustaliło satysfakcjonujący nas plan wystarczy poczytać oferty. Te znaleźć można w sieci wpisując frazę typu „przedszkole Bielany”. W ten oto łatwy sposób możemy przekonać się, czy rozkład dnia dużo różni się od pozostałych placówek i jest korzystny dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *