Niebezpieczne środki na odchudzanie

odchudzanie

Ileż to razy czytałaś ogłoszenie o cudownych środkach, dzięki którym bez wyrzeczeń stracisz nawet kilkanaście kilogramów? Fakt, w internecie jest prawdziwy zasyp tego rodzaju ofert. Nie warto się jednak na nie kusić, trzeba zapamiętać, że zdrowe odchudzanie to nie łykanie toksycznych tabletek rujnujących nasze zdrowie, ale racjonalna dieta i ćwiczenia fizyczne. Zrzucenie zbędnych kilogramów to proces długotrwały, który wymaga konsekwencji i rygoru.

Niebezpieczne środki na odchudzanie w Warszawie, o których mowa posiadają silne związki uzależniające – to pochodne amfetaminy. Te sieją spustoszenie w naszym organizmie, zmieniają metabolizm i rzeczywiście spalają tkankę tłuszczową jednak ich działanie nie jest korzystne dla naszego zdrowia.

Przede wszystkim leki tego rodzaju prowadzą do nadciśnienia tętniczego, nierzadko kołatania serca, zaburzeń krążenia. Przyjmujący środki odchudzające cierpi na biegunki, zaparcia bądź wymioty. Nierzadko popada w depresję, jest nadpobudliwy bądź odwrotnie, otępiały. Niezwykle często pojawia się agresja, zaburzenia koncentracji uwagi i silne bóle głowy oraz zawroty.

Sam organizm zaczyna być wycieńczony, odwadnia się. Pojawia się anemia i niedożywienie. Niedostarczanie właściwych składników odżywczych skutkuje poważnymi chorobami (na przykład anoreksją) a niekorzystne zmiany widać gołym okiem biorąc pod uwagę cerę, włosy i paznokcie.

Jak podkreślają eksperci z Akademii Zdrowego Żywienia, stosowanie niebezpiecznych środków na odchudzanie to wręcz igranie ze śmiercią. Ponadto osoby, którym uda się za ich pomocą pozbyć tłuszczyku bardzo szybko powracają do swojej poprzedniej wagi bądź dodatkowo ją przekraczają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *