Czy na pewno żylaki to tylko nieestetyczny wygląd?

żylaki

Okazuje się, że żylaki, które najczęściej widoczne są na kończynach dolnych to już nie tylko problem estetyki naszego wyglądu. Coraz częściej powodują one groźne dla naszego zdrowia powikłania.

Ich następstwem jest rozszerzenie żył. Najpierw mogą pojawiać się tzw pajączki, które zresztą najczęściej są ignorowane. W kolejnym etapie nastąpić mogą pęknięcia żył i owrzodzenia. Ciekawostką jest fakt, iż na żylaki cierpi aż jedna trzecia kobiet w Polsce a tylko niewiele z nich poddają się leczeniu. To przerażające wiedząc, iż nieleczone może doprowadzić nawet do zatoru a w konsekwencji do śmierci.

Na wizytę do lekarza dermatologa powinniśmy udać się od razu po rozpoznaniu pierwszych objawów. Im szybciej rozpoczniemy leczenie tym mniejszych powikłań możemy się spodziewać. Co więcej, natychmiastowe usunięcie żylaków, na przykład metodą laserową, jaka dostępna jest w gabinecie dermatologicznym Wasylkowscy spowoduje, iż problem ten zniknie raz na zawsze nie pozostawiając żadnych śladów.

Oczywiście o nogi powinnyśmy dbać zawsze, nawet wtedy gdy żylaki na nich jeszcze nie występują. Starajmy się codziennie spacerować, nie nosić zbyt wysokich obcasów i rezygnujmy z obciskającej bielizny – te właśnie czynniki oprócz predyspozycji genetycznych są najczęściej wymienianymi przyczynami powstawania tych brzydkich i niebezpiecznych dla zdrowia zmian żylnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *