Ile osób uprawia sport?

sport polaków

Okazuje się, że już co piąty Polak regularnie uprawia sport. Fakt ten cieszy tym bardziej, że aż 27% z nas jest aktywnych fizycznie każdego dnia i z całą pewnością nie chodzi tutaj o spacer na autobusowy przystanek, ale właśnie uprawianie dowolnego rodzaju sportu. Zadziwiające jest też to, że zaczynamy kultywować zdrowy tryb życia a jeszcze dekadę temu prawie 60% Polaków nie lubiło i nie uprawiało żadnego sportu.

Jaki sport lubimy najbardziej? Według statystyk biegi i fitness. Jak przyznaje trener, który w Akademii Sportu ukończył kurs instruktora fitness na tego rodzaju zajęcia uczęszczają głównie kobiety. Trening fitness wzmacnia wszystkie partie mięśni, poprawia kondycję i pozwala zgubić zbędną tkankę tłuszczową. Warto, by ćwiczyć co najmniej 2-3 razy w tygodniu chociażby wykonując lekkie ćwiczenia w domu.

Co ciekawe, moda na sport staje się coraz bardziej powszechna dzięki kolejnym inicjatywom. W każdym mieście powstają nowe obiekty sportowe, organizowane są też dziecięce Orliki, dzięki którym od małego oswaja się dzieci z duchem sportu.

Cieszy też fakt, iż najwięcej osób czynnie uprawiających sport to ludzie pomiędzy 24 a 35 rokiem życia. Zadziwiające jest również to, że sport coraz częściej uprawiają osoby w podeszłym wieku, te, które ukończyły 60 lat. Najmniej zaangażowani w tego rodzaju sposób spędzania wolnego czasu są 40-latkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *