Ile trwa odchudzanie?

odchudzanie

Osoby, które chciałyby pozbyć się zbędnych kilogramów i cieszyć się wymarzoną sylwetką najczęściej stawiają na szybką, skuteczna, ale nie do końca zdrową dietę. Nie brakuje też tych, którzy stosują głodówki i ćwiczą każdego dnia. To oczywiście szybko da im pożądany efekt jednak w długofalowym wymiarze skutki mogą być opłakane.

Okazuje się, że nie da się ustanowić racjonalnej, bogatej we wszelkie składniki odżywcze diety, która spowodowałaby spadek wagi więcej aniżeli 1 kilogram tygodniowo. Takie odchudzanie w Warszawie czy innym mieście zalecą nam eksperci z Akademii Zdrowego Żywienia.

Trzeba jasno zaznaczyć, że nie ma diety cud. Osoby, które chudną w przeraźliwie szybkim tempie powodują, iż ich organizm jest niedożywiony, nieodpowiednio nawodniony, przez co bardzo często ujawniają się powikłania zdrowotne. Co więcej, szybkie diety najczęściej powodują efekt jo jo, przez który waga sprzed odchudzania wraca bardzo szybko i to w podwójnym tempie.

Warto wiedzieć, że optymalna dieta to taka, podczas której gubi się nie więcej niż 5 kilogramów w trakcie miesiąca. Niestety, zrzucanie zbędnych kilogramów to długotrwały proces, ale z całą pewnością opłaca się go przetrwać, by cieszyć się zgrabną sylwetką przez długi czas. Dodajmy jeszcze, że w celu utrzymania osiągniętej wagi niezbędna okazuje się zmiana nawyków żywieniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *