Polisa OC – kto płaci za nią najwięcej?

polisa oc

Okazuje się, że polisa OC jest najdroższa dla młodych kierowców. Zgodnie z badaniami statystycznymi osoby przed ukończeniem 30 roku życia zapłacą za tego rodzaju ubezpieczenie około 30% więcej aniżeli kierowcy doświadczeni. Zdarza się, że składka ta jest nawet ponad 100% wyższa.

Okazuje się jednak, że rozbieżność w ofertach towarzystw ubezpieczeniowa, iż to samo ubezpieczenie u konkurencji może być tańsze bądź droższe o jakieś kilkaset złotych a w przypadku dobrowolnej, dodatkowej polisy AC to nawet różnica opiewająca n kwotę kilku tysięcy złotych. Oczywiście właściciele pojazdów mechanicznych zawsze chcą korzystać z ofert najtańszych, nie lubią przepłacać i dlatego wybierają ubezpieczenia OC.

Ciekawostką jest fakt, iż kierowcy, którzy nabywają polisę OC od wielu lat mogą liczyć na specjalne zniżki. Te jednak zostają odbierane jeśli kierowca pojazdu spowoduje wypadek drogowy – wtedy składki są w podobnej wysokości do tych oferowanych kierowcom młodym.

A dlaczego polisa OC jest droższa dla właścicieli pojazdów w wieku od 18 do 24 lat? To właśnie ta grupa doprowadza do największej liczby wypadków drogowych. Każdego roku aż 21% wszystkich wypadków spowodowanych zostaje właśnie przez młodocianych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *