Zdrowe odchudzanie

zdrowe odchudzanie

Gubienie zbędnych kilogramów to nie tylko ograniczenie jedzenia czy wyczerpujące ćwiczenia. Podstawą jest odpowiednia dieta, zbilansowana, dostarczająca wszelkich wartości odżywczych. Tylko ta dopasowana idealnie do potrzeb indywidualnych każdego organizmu może zapobiec niekorzystnego efektu jo-jo, odwodnienia czy skrajnej anemii.

Medycy bija na alarm – w świecie, gdzie kult piękna opiera się na rozmiarze „O” a modelki umierają na wybiegach nie ma się co dziwić, że przeciętna kobieta pragnie wpisywać się w obowiązujące kanony piękna. Trzeba zdać sobie jednak sprawę, że nie musimy ważyć mniej niż 50 kilogramów i szyć ubrań na miarę, bo XS jest zbyt luźne by być rzeczywiście piękną i czuć się atrakcyjnie.

Okazuje się, że kobieta czuje się już dużo bardziej atrakcyjnie jeśli dzięki odpowiedniej diecie pozbędzie się przynajmniej kilku kilogramów i centymetrów w talii. By taki efekt był jednak osiągany w miarę szybko a co najważniejsze trwale konieczna staje się zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie właściwej diety. Nie oznacza to, iż odchudzanie ma być wyniszczające bowiem okazuje się, że w Akademii Zdrowego Żywienia oferowana jest pomoc dietetyków, którzy sprawiają, że chcący schudnąć zmieniają swój jadłospis na bardziej zdrowy.

To wręcz zadziwiające, że dzisiaj odchudzanie w Warszawie nie jest wyniszczające a wręcz uzdrawiające. Polacy zaczęli wreszcie dbać o zdrowie i zanim podejmują drastyczne kroki wolą udać się po poradę do specjalistów. To cieszy bowiem właśnie w ten sposób podnosi się komfort naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *