Ważny element dachu – ocieplenie

ocieplenie dachu

To właśnie ocieplenie dachu stanowi jeden z najważniejszych elementów, jaki musi zostać odpowiednio zastosowany, by cały dom funkcjonował prawidłowo. Okazuje się, e do góry ucieka nawet 25% generowanego ciepła, ale to nie wszystko bowiem zła termoizolacja może wyrządzić dużo poważniejsze szkody.

Dach i poddasze są jednymi z najtrudniejszych elementów, na jakich wykonuje się izolację cieplną. Krokwie i więźby dachowe nie są strukturami łatwymi do okiełznania. Właśnie tam powstają najczęściej mostki termiczne, które odpowiedzialne są za uciekanie ciepła. To z kolei wiąże się z wyższymi opłatami za ogrzewanie i niszczeniem struktur dachu. W wyniku złej termoizolacji pojawiać się będzie wilgoć. Wraz z nią w niedługim czasie wystąpi pleśń i grzyby. Taki stan rzeczy doprowadzać będzie do niszczenia podstawy dachowej stwarzając ogromne niebezpieczeństwo mieszkańcom domu. Ponadto, występujące pleśnie i grzyby są wielce niekorzystne dla zdrowia domowników – ci mogą chorować na liczne schorzenia górnych dróg oddechowych, w tym zapalenie płuc, oskrzeli czy astmę.

Pamiętajmy, że element dachu, jakim jest ocieplenie dachu powinno planować się już na etapie projektu domu. W zależności od jego struktury czy chociażby kąta nachylenia należy wybierać odpowiednie materiały izolacyjne. Wiadomym jest, że te muszą być najlepszej jakości i wykazywać się doskonałą elastycznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *