Jak leczyć pajączki?

pajączki

Pajączki, czyli popękane naczynka uznawane są za niewielkie zmiany żylne, które przede wszystkim mają niekorzystny wymiar estetyczny. Ale to nie wszystko bowiem powstałe zmiany jeśli są nieleczone mogą powodować powstawanie żylaków, które są już poważnym schorzeniem w skrajnych przypadkach zagrażających zdrowiu a nawet życiu chorego.

Każda z osób, która zauważyła u siebie „pajączki” powinna udać się na konsultację medyczną do gabinetu dermatologicznego. Jak potwierdzają eksperci w gabinetu Wasylkowscy, przeważnie proponowane jest im zamykanie naczynek trzema podstawowymi metodami, to scleroterapia, usuwanie naczynek leserem oraz elektrokoagulacja. Chociaż żadna z nich nie daje 100% pewności usunięcia zmian to warto zaznaczyć, że najczęściej wybieraną metodą jest zabieg przy wykorzystaniu lasera.

Usuwanie popękanych naczynek lessem jest praktycznie bezbolesne, nie pozostawia żadnych blizn i przede wszystkim jest nieinwazyjne. Chociaż trzeba zaznaczyć, że najczęściej pacjent wymaga kilku serii leczenia to metoda ta nie wywołuje praktycznie żadnych skutków ubocznych

Warto wiedzieć, że istotna jest również profilaktyka w przypadku osób z tendencją do pojawiania się pajączków. Te przede wszystkim nie powinny zażywać zbyt gorących i długich kąpieli ani stosowa kremów, które powodują nadmierne przekrwienie skóry (zaliczają się do nich na przykład kremy antycellulitowe).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *