Rodzaje klimatyzatorów

naprawa klimatyzacji łódź

Gdy upał nie daje nam zasnąć lub normalnie żyć w ciągu dnia, coraz więcej osób myśli o tym, by zakupić klimatyzator. Jakie są rodzaje klimatyzatorów i czym się charakteryzują?

Klimatyzatory możemy podzielić na kilka rodzajów. Pierwszy z nich to klimatyzacja typu split. Składa się ona z dwóch elementów – jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Do zalet tego rodzaju urządzeń należy dość duża wydajność urządzenia, jak również jego cicha praca. Wynika to z umiejscowienia głośnych elementów klimatyzatora, czyli sprężarki oraz wentylatora w jednostce, która znajduje się na zewnątrz pomieszczenia. Do innych zalet należą również stosunkowo niewielkie gabaryty. Tego rodzaju klimatyzatory montuje się zazwyczaj na ścianie, czasem są to klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe.

Kolejny rodzaj klimatyzacja łódź to klimatyzator multisplit. Czym różni się klimatyzator multisplit od split? Tym, że do jednej jednostki zewnętrznej podłączone jest kilka jednostek wewnętrznych, umożliwia to jej zastosowanie w kilku pomieszczeniach przy zastosowaniu jednego systemu. Przy czym możemy indywidualnie regulować temperaturę powietrza w poszczególnych pomieszczeniach.

Kolejnym rodzajem klimatyzatorów są klimatyzatory przenośne. Są to urządzenia, w których zarówno skraplacz, jak i parowacz znajdują się w jednej obudowie. Do głównych zalet tego rozwiązania należy brak potrzeby specjalistycznego montażu, jak również łatwe przemieszczanie klimatyzacja haier łódź. Możemy dowolnie zmieniać miejsce pobytu klimatyzatora. Do wad należy spora wielkości i dość głośna praca. Na dodatek odprowadzanie ciepłego powietrza odbywa się przy pomocy elastycznego przewodu, który wystawiany jest na zewnątrz pomieszczenia przez uchylone okno. Dlatego bardzo często tego rodzaju klimatyzatory charakteryzuje niższa wydajność.

Inny rodzaj klimatyzacja lg łódź to klimatyzator kasetonowy, ma on konstrukcję zbliżoną do multisplit, z tą różnicą, że jednostki wewnętrzne montowane są w konstrukcji sufitu podwieszanego. Dlatego najczęściej stosowane są w biurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *