Na co zwrócić uwagę przed wyborem drzwi wewnętrznych?

producent drzwi

Jeden z ostatnich etapów aranżacji nieruchomości to wstawienie drzwi wewnętrznych, ale warto do tej czynności podejść bardzo poważnie, ponieważ właściwy model może doskonale wpłynąć na postrzeganie lokalu i zwiększyć jego wartość przy ewentualnej sprzedaży. Na jakie parametry drzwi wewnętrznych powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, na jakie modne zestawy stawiać i o czym porozmawiać z producentem stolarki drzwiowej? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Podstawowe rodzaje drzwi wewnętrznych z charakterystyką

  • Drzwi wahadłowe wewnętrzne – to modele kojarzące się z saloonami Dzikiego Zachodu. Otwierają się pod naciskiem ciała i człowiek przechodzi przez nie płynnie z jednego pomieszczenia do drugiego, bez potrzeby naciskania klamki. To najczęściej drzwi sprawdzające się pomiędzy pokojem gościnnym i kuchnią, czasami w pokoju dziecięcym. Dzięki bardziej otwartej formule rodzic widzi, co się dzieje u dziecka, ale pewna bariera stwarza najmłodszym więcej prywatności.
  • Drzwi wygłuszające do pokoju – ciekawe rozwiązanie od wyspecjalizowanych producentów, często wybierane przez najemców, w nieruchomościach przeznaczonych pod długoterminowy wynajem. Takie modele gwarantują zachowanie maksymalnej prywatności i wpływają na zadowolenie domowników. Całkowite wygłuszenie wiąże się naturalnie z optymalnym montażem, prawidłowym wykończeniem ścian, zabezpieczeniem punktów krytycznych.
  • Drzwi techniczne – stosowane z reguły w lokalach komercyjnych. Takie drzwi to jednocześnie wyjścia ewakuacyjne. Można powiązać je z oznaczeniami dla klientów i pracowników, z piktogramami zwiększającymi prywatność w danym pomieszczeniu. Drzwi techniczne spełniają wysokie normy BHP i montażowe. To najczęściej producent podejmuje się ich montażu zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi.

Na jakie parametry drzwi wewnętrznych warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Podstawowe parametry drzwi to zawsze kolor, wzornictwo, ale i materiał wykończenia. Najpopularniejsze materiały, z których wykonuje się drzwi to tworzywa sztuczne, raczej w tanich modelach, drewno, szkło (wiele warstw nałożonych na siebie w celu wzmocnienia konstrukcji). Jeżeli poszukujesz oszczędności postaw na płytę MDF. Co jeszcze warto rozpatrzyć przed zakupem drzwi wewnętrznych? Spójrz koniecznie na sposób, system otwierania. Ciekawe opcje to drzwi zwyczajne prawe lub lewe, harmonijkowe lub skrzydła przesuwne. Drzwi przesuwne kosztują najwięcej, ponieważ wymagają dodatkowej konstrukcji, prowadnic, po których poruszają się drzwi. To jednak ciekawa inwestycja i długoterminowa oszczędzająca metraż. Drzwi przesuwane nie zabierają w ogóle przestrzeni i pomimo większej ceny instalacji stanowią gratkę dla wielu inwestorów świadomych optymalnej aranżacji.

O czym rozmawiać z producentem drzwi wewnętrznych?

Producenci drzwi zapewniają już montaż, opiekę serwisową, dogodną i do tego długoterminową gwarancję, przedstawiają normy techniczne dla każdego modelu, a nawet gotowe wizualizacje przed wdrożeniem konkretnej konstrukcji do nieruchomości. Rynek idzie w kierunku wysokiej jakości, a właściwe wstawienie drzwi to gwarancja trwałości właściwie do końca życia, więc to tak naprawdę jednorazowy zakup w większości nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *