Magazynier – kwalifikacje, obowiązki, zarobki

wózki magazynowe dwukołowe

Chociaż wydaje się, że praca magazyniera wiąże się jedynie z wykonywaniem obowiązków w zakresie czynności fizycznych, to okazuje się, że na takie stanowisko pracy mogą zostać przyjęte jedynie osoby o szeregu ważnych kompetencji. Nie mówimy tutaj o wykształceniu, chociaż i takie coraz częściej jest niezbędne. Liczą się zaś konkretne cechy charakteru i osobowości. Przedstawiamy ten zawód w pigułce.

 

Czego wymaga się od magazyniera?

Dzisiaj nie wystarczy już jedynie pełna sprawność fizyczna. Większość magazynów to nowoczesne technologicznie obiekty, w których liczy się nie tylko praca człowieka, ale również maszyn. Standardem są wózki magazynowe, takie jak wózki paletowe czy wszelkiego rodzaju wózki platformowe, a do ich obsługi konieczne są właściwe uprawnienia. Podstawowymi kwalifikacjami jest więc posiadanie tychże uprawnień – jeśli magazynier ich nie posiada, zobowiązany jest wybrać się na szkolenie samodzielnie albo takowe organizuje mu pracodawca.

Poszukując informacji na temat wózków paletowych: https://sklep.kolka-wiko.eu/ – koniecznie odwiedź wskazaną stronę.

Ponieważ praca na magazynie wiąże się z zarządzaniem towarów o dużej wadze, ich układaniem czy transportowaniem, magazynier musi być w pełni odpowiedzialny, ostrożny, zachowywać wszelkie warunki bezpieczeństwa i ochrony, a przy tym komunikatywny, bo przecież współpracuje z ludźmi, chociażby z odbiorcami. Ma być doskonałym strategiem w ramach zarządzania produktami na magazynie. Musi wyróżniać się doskonałą pamięcią i koncentracją uwagi, ma umieć planować własną pracę, a nierzadko także pracę całego zespołu i być przy tym systematyczny. Ma wykazywać wysoką kulturę osobistą, być odporny na pracę pod presją czasu czy stresu. Praca magazyniera jest idealna dla osób, które potrafią działać samodzielnie i szybko podejmować strategiczne decyzje, za które biorą pełną odpowiedzialność.

 

Ile zarobi magazynier?

Wynagrodzenie dla magazyniera jest różne i zależy od wymiaru jego pracy, nałożonych obowiązków oraz samego charakteru magazynu, w jakim pracuje. Na największe zarobki mogą liczyć ci, którzy posiadają uprawnienia do obsługi wózków widłowych i innych sprzętów, co do których wymaga się ukończenia konkretnych kursów.

Magazynier zarobi od 2 tysięcy złotych do nawet 6 tysięcy złotych. Pamiętajmy, że wpływ na wysokość pensji mają kwalifikacje, predyspozycje, obowiązki, ale również doświadczenie i praktyka osoby, która zajmuje takie stanowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *