Ogrzewanie podłogowe na podczerwień – czy warto?

meble

O tym, że to ogrzewanie podłogowe jest dzisiaj najbardziej popularnym źródłem generowania ciepła, wiemy doskonale. Z biegiem lat unowocześniano ten system, dzięki czemu obecnie korzystać możemy z doskonałej jakości „podłogówki”. Nie ma wątpliwości, że ogrzewanie podłogowe wpisuje się dzisiaj w nowoczesną sztukę budownictwa i właśnie na taką trzeba stawiać, jeśli pod uwagę weźmiemy inwestycje w nieruchomości na długie lata.

Polacy chcą mieszkać wygodnie, komfortowo, korzystając jednocześnie w innowacyjnych rozwiązań. To dlatego o ile jeszcze do niedawna najczęściej wybierano ogrzewanie podłogowe wodne, tak dzisiaj hitem jest ogrzewanie podłogowe podczerwienią. Uznaje się, że właśnie takie jest jeszcze bardziej wydajne, niezawodne, a ciepło rozprowadzane jest równomiernie. Jeśli wybieramy panele winylowe na podczerwień, możemy spodziewać się również pełnej niezawodności całego systemu.

 

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie podłogowe podczerwienią różni się generatorem wydzielania ciepła. W tym przypadku proces emisji ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwonego. Wykorzystuje się tutaj folię grzejną, która działa niczym tradycyjny grzejnik. Inwestorzy doceniają tego rodzaju system nowoczesnej podłogówki za niezawodność, brak awaryjności i kompletną obsługę, dzięki czemu ogrzewanie można dopasować do indywidualnych potrzeb domowników.

 

Jaką podłogę wybrać na ogrzewanie podczerwienią?

Ponieważ ogrzewanie podłogowe podczerwienią zyskuje coraz więcej zwolenników, producenci materiałów podłogowych dostosowują swoje wyroby i oferują je w takich parametrach, by przewodnictwo ciepła było optymalne. Świetnie sprawdzają się zarówno płytki ceramiczne, gres, jak i panele oraz naturalne parkiety. Deska drewniana na podczerwień? Oczywiście, że tak, bo drewno doskonale przewodzi ciepło, jeśli tylko deska będzie odpowiednio dopasowana.

 

Ogrzewanie podczerwienią – zalety

Tania eksploatacja, brak grzejników na ścianach, niski koszt inwestycji, oszczędności generowanego ciepła, całkowita automatyzacja, brak kotła grzewczego i całkowite bezpieczeństwo w zakresie korzystania z innowacyjnego systemu grzewczego. To największe walory, dzięki którym podłogówka na podczerwień znajduje coraz większe grono zwolenników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *