Jakie tak naprawdę są męskie wnętrza?

męskie wnętrza

Moda na wystrój mieszkania stale się zmienia, jednak nie przeszkadza to w urządzeniu go według własnych preferencji i w swoim stylu. Czasem gdy wchodzimy do czyjegoś mieszkania, od razu jesteśmy w stanie stwierdzić, do jakiej osoby ono należy, czy mieszka tu rodzina z dziećmi, czy jest to lokum faceta, a może skromne mieszkanie młodej pary. Szczególnie charakterystyczne bywają te mieszkania, w których od a do z aranżacją zajmował się mężczyzna. Czego się spodziewać w  takim domu?

Przede wszystkim męskie wnętrza charakteryzują się minimalizmem i funkcjonalnością, ponieważ przestrzeń dla mężczyzn jest bardzo ważna. Z tego względu można się spodziewać dużych przestrzeni bez podziałów na funkcjonalności. Typowy salon będzie wyposażony w wygodną sofę i fotel, prosty stolik do kawy i kilka szafek, nic więcej. Również nie znajdziemy tam wielu elementów dekoracyjnych.

W mieszkaniu faceta dominować będą ciemne i zimne barwy. Nadają one pomieszczeniom elegancji, a wręcz sprawiają wrażenie ekskluzywnej aranżacji. Z tego względu najczęściej spotkamy się z ciemnymi odcieniami szarości, brązem oraz czernią, a kontrastowym kolorem najczęściej jest biel. Mężczyźni chętnie też sięgają po wykończenia z surowców naturalnych, dlatego nikogo nie powinny zdziwić ściany drewniane, kamienne lub ceglane.

Męskie wnętrza to także przestrzeń, w którym nie może zabraknąć miejsca na pasję właściciela. Nieważne, czy facet interesuje się muzyką, spędza dużo czasu na uprawianiu sportu, czy graniu w gry komputerowe lub planszowe, w jego mieszkaniu będzie to po prostu widać. Nie tylko po atrybutach związanych z hobby, ale także plakatach lub obrazach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *