Szybkie zrzucanie wagi

zrzucanie wagi

Rozpoczynając odchudzanie tak naprawdę niewiele osób wie jak się do tego zabrać. Stosujemy więc nieracjonalne diety i oczekujemy cudownych wyników w szybkim czasie. Oczywiście zrzucanie wagi w szybkim tempie, zgodnie z którym uda nam się pozbyć nawet 5-7 kilogramów  ciągu jednego tygodnia jest możliwe, trzeba obie tylko zadać pytanie czy na pewno jest zdrowe.

Okazuje się, że zdrowe odchudzanie Warszawa to zrzucanie wagi nie większej aniżeli 1 kilogram tygodniowo. Za pomocą dobrze dobranej diety pozbędziemy się zbędnego tłuszczyku może nie w ekspresowym tempie, ale na pewno skutecznie i trwale, bez niekorzystnego efektu jo-jo.

Jak zapewniają dietetycy z Akademii Zdrowego Żywienia szybkie zrzucanie wagi nigdy nie prowadzi do pożądanych efektów w długim czasie. Na początku możemy cieszyć się uzyskaną, świetną figurą, szybko jednak dostrzeżemy pierwsze oznaki problemów ze zdrowiem. Nasz organizm zacznie się buntować, poprzez niedostarczanie mu niezbędnych elementów odżywczych możemy się odwodnić, nabawić niedowagi, anemii czy wreszcie groźnej dla życia anoreksji. Stracimy też potrzebną energię do działania, zauważymy pierwsze problemy z naszą skórą, paznokcie staną się łamliwe a włosy zaczną wypadać i będą niezwykle matowe. Chyba nie o to dokładnie nam chodziło rozpoczynając odchudzanie?

Każda dieta ma być rozsądna, ułożona przez profesjonalistę, nie wierzmy w ekspresowe diety cud bowiem za tymi kryją się zawsze niekorzystne powikłania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *