Jak zdemontować tablice rejestracyjną samochodu?

podkładki pod tablice rejestracyjne

Być może sądzisz, że demontaż tablic rejestracyjnych jest szybki i bezproblemowy. Gdyby ściąganie tablic rejestracyjnych i podkładki pod tablice rejestracyjne było naprawdę takie proste, to prawdopodobnie każdego dnia gubiły się podczas jazdy lub budziłyby zainteresowanie złodziei. Na to nie można sobie pozwolić. Obramowanie i uchwyty muszą być niezawodne i pozostawać niewzruszone na dołkach i podczas szybkiej jazdy. Podpowiadamy zatem, jak zdjąć tablice rejestracyjne, nie tracąc przy tym czasu i… nerwów.

Jeśli tablica rejestracyjna nie jest przytwierdzona wystarczająco dobrze, może odpaść. Pamiętajmy, że ważnym elementem mocowania są podkładki pod tablice rejestracyjne  może ona także stać się łupem złodziei. Często zdarza się, że kierowcy tracą tablicę rejestracyjną właśnie w taki sposób – ktoś ją po prostu zabiera i nie zawsze oznacza to nawet konieczność jej mechanicznego odkręcania  W Polsce na kierowców nałożony jest obowiązek jazdy z dobrze widoczną tablica rejestracyjną. W przypadku zgubienia i spotkania z policją, otrzymasz karę w postaci mandatu.

Dużo zależy od tego, czym są przykręcone tablice. Najczęściej służą do tego wkręty gwiazdkowe i taki też wkrętak przyda ci się do odkręcenia tablic rejestracyjnych. Najlepiej zrobić to przed zdjęciem dolnej listewki, bo skoro tablice są dodatkowo przykręcone, oznacza to, że ramka nie zdaje egzaminu. Po wykręceniu wkrętów mogłaby od razu opaść.

Demontaż tablic rejestracyjnych konieczny jest na przykład w momencie przerejestrowania auta. Już wiesz jak zdjąć tablice rejestracyjne? Nie jest to trudne, a jeżeli nie czujesz się na siłach by robić to samodzielnie, skorzystaj z pomocy stacji kontroli pojazdów, takiej jak stacja kontroli pojazdów mokotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *