Co to jest interchange

interchange

Interchange to nic innego jak prowizja, jaka jest pobierana przez spółki obsługujące terminale płatnicze. Prowizja ta pobierana jest od każdej transakcji zakupowej, jaka realizowana jest w formie bezgotówkowej.

Jeszcze do niedawna prowizje tego rodzaju były bardzo wysokie. W zależności od spółki obsługującej wynosiła od 1,2% do 1,3% od wartości każdej realizowanej transakcji. Czasy te na szczęście minęły już bezpowrotnie wraz z nowelizacją ustawy o usługach płatniczych. Dzisiaj ranking terminali płatniczych jasno wskazuje, iż prowizje spadły do 0,5%. I to nie wszystko bowiem zapowiadane są kolejne spadki prowizji.

Wszystko przez walkę konkurencyjnych ze sobą spółek, które oferują terminale płatnicze. Na rynku dochodziło bowiem do sytuacji, w których pomimo wzrostu transakcji bezgotówkowych i wzrostu liczby firm korzystających z terminali odnotowywano spadek samej liczby terminali. Okazuje się, że właściciele punktów handlowych korzystali z terminali obu konkurencyjnych spółek bądź korzystali z jednego terminalu, ale jeszcze nie zdali tego konkurencyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *