Wycieraczki do samochodu – rodzaje

wycieraczki

Dobór odpowiednich wycieraczek, które będą czyścić i zbierać opady atmosferyczne z przedniej szyby auta bez wątpienia wpływa na bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Co istotne, każde wycieraczki ulegają zużyciu i właśnie dlatego powinniśmy je systematycznie wymieniać. Nie wolno podróżować również autem, którego wycieraczki nie działają.

Na rynku polskim dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów wycieraczek i to od kierowcy zależy, jaką jakość wybierze. Ważne, by były dobrane odpowiednio do rozmiaru i kształtu szyby. Wyróżnić możemy przede wszystkim wycieraczki tradycyjny, płaskie oraz wycieraczki hybrydowe a każda z nich wyróżnia się określonymi cechami użytkowania.

Wycieraczki tradycyjne to model najprostszy, ale też najczęściej wybierany. Cieszy cena tychże wycieraczek i dobra skuteczność. Wycieraczki tego typu mają pióra z gumy i mocny profil, dzięki czemu tak szybko nie ulegają usterkom. Są trwałe i jeśli prawidłowo dobierzemy ich rozmiar to mogą służyć kierowcy przez długi czas.

Kolejne to wycieraczki płaskie. Te nadają się idealnie do mocno wyprofilowanej, nieco wypukłej szyby bowiem dopasowują się do jej kształtu i idealnie przylegają. Są nieco droższe właśnie przez swój aerodynamiczny profil. Co więcej, wycieraczki tego rodzaju są odporne na przymarzanie, co akurat przy naszych warunkach pogodowych zimą niezwykle się przydaje.

Warto też zwrócić uwagę na wycieraczki hybrydowe. To takie, których gumowe pióro przylega idealnie do szyby i zapewnia gładkie i skuteczne ścieranie. Od innych wyróżniają się dynamiczną linią i nowoczesnym designem, przy zachowaniu najlepszej skuteczności. Wycieraczki do samochodu tego rodzaju są „najmłodsze” na rynku i zdecydowanie wyznaczają nowe trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *