Wózki i koła do wózków ogrodowych – co wybrać? Na co zwrócić uwagę?

koła metalowe

Prace w ogrodzie bywają bardzo ciężkie bez odpowiednich urządzeń i akcesoriów. Mowa tu zarówno o specjalistycznym sprzęcie służących między innymi do spulchniania gleby i przycinania żywopłotów, jak i wszelkich produktach pomocniczych. Do tej kategorii należą chociażby wózki ogrodowe

Służą one przede wszystkim do przewożenia. Czego? Ziemi, trawy, sprzętów, akcesoriów. Wszystkiego, co jest niezbędne w ogrodzie. Żeby w odpowiedni sposób spełniały poszczególne zadania, muszą zostać odpowiednio dobrane. W przeciwnym wypadku okazać się może, że są one po prostu bezużyteczne.

Dobór właściwych wózków nie zawsze jest jednak tak prosty, jak może się wydawać. Pod uwagę trzeba wziąć masę kwestii i elementów mających wpływ na komfort pracy – między innymi specyfikę podłoża, typ przenoszonych produktów, a także intensywność i częstotliwość obsługi wózków.

Wszystko to sprawia, że niezwykle ważne okażą się ich parametry techniczne. Wspomnieć należy przede wszystkim o maksymalnym udźwigu. Mówi nam o tym, jakie i ile elementów może znaleźć się w wózku. Nie bez znaczenia jest również rodzaj materiału użytego do produkcji wózka. Powinien być on nie tylko wytrzymały pod względem mechanicznym, ale też odporny na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, promieniowanie UV i zmienne temperatury.

Czy to wszystko? Otóż nie? Ogromny wpływ na przydatność omawianych urządzeń mają również kółka do wózków. To od ich w dużej mierze zależy to, na realizację jakich zadań możemy sobie pozwolić. Sprawia to, że dobrze byłoby przyjrzeć się im bliżej.

Jakie koła do wózków ogrodowych?

 

Nie da się ukryć, że parametry wyboru kół częściowo pokrywają się z tym, na co trzeba zwrócić uwagę podczas dobierania samych wózków. Ogromne znaczenie ma tu bowiem rodzaj użytego materiału. W wielu przypadkach kupowane są przede wszystkim standardowe koła gumowe, co jednak nie oznacza, że w sklepach nie znajdziemy również produktów dodatkowo wzmocnionych, gwarantujących znacznie wyższy udźwig.

Poza materiałem sprawdzić należy także konstrukcję i sposób wykonania produktów. Producenci przygotowują na przykład kółka obrotowe z hamulcem, a także modele sztywniejsze. Jak więc wydać, kryteriów wyboru zarówno wózków ogrodowych, jak i przeznaczonych do nich kół jest sporo. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy przeanalizować je wszystkie. Tylko wtedy zyskujemy bowiem pewność, że wydamy pieniądze na sprzęt odpowiedniej jakości, gwarantujący realizację wszystkich zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *