Wiosenne porządki w domu: jak zrobić je dobrze? Część 1. 

mycie okien warszawa

Wraz z końcem astronomicznej zimy i początkiem ciepłych temperatur, sporo osób zaczyna już myśleć o wiosennych porządkach. Dla niektórych jest to rytuał przejścia w cieplejsze miesiące i nie mogą się go doczekać, a dla niektórych jest to naprawdę zmora. Dla nich właśnie przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli na bezstresowe wiosenne sprzątanie. 

Wiosenne sprzątanie: zacznij wcześniej.

Niestety w polski klimacie trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądał początek wiosny. Temperatury mogą być raz na minusie, raz wysoko na plusie; może cały czas padać deszcz, a nawet śnieg. 

Najbardziej uzależnione od pogody jest mycie okien. Warszawa i jej mieszkańcy (jak i mieszkańcy większości dużych miast) muszą się dodatkowo borykać ze spalinami, które brudzą okna i wchodzą nawet w najmniejsze szczeliny. Dlatego najlepiej jest wykorzystywać każdą dobrą okazję na sprzątanie. 

Wiosenne sprzątanie: plan działania.

Jednym z ważniejszych aspektów sprzątania jest odpowiednia kolejność. Na przykład, nie ma sensu ścierać kurzu po tym, jak umyjemy podłogi. Stworzenie planu działania i kolejności sprzątania na pewno pomoże w optymalizacji naszych działań. 

Na początku, powinno się zacząć od starcia kurzu z najwyżej położonych przedmiotów takich jak żyrandole, górne powierzchni szafek czy karnisze. Jeśli w naszym domu znajdują się klatki wentylacyjne, to również powinno się je wyczyścić na samym początku. 

Kolejnym krokiem jest wypranie firan, kap czy innych koców. Zazwyczaj piorą się one długo, więc najlepiej wstawić je do prania na samym początku. Dzięki temu my będziemy sprzątać, a pranie będzie się robiło dosłownie samo. 

Następnie należy przejść do czyszczenia powierzchni. Więcej o tym w drugiej części naszego poradnika. 

Druga część poradnika znajduje się tutaj: Wiosenne porządki w domu: jak zrobić je dobrze? Część 2.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *