Unia Europejska a sektor logistyczny w Polsce

wynajem magazynów wielkopolska

Czy wiesz, że branża logistyczna w naszym kraju rozwinęła się i powiększyła aż o 1/5 od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej? Wpływ na to ma przede wszystkim możliwość swobodnej współpracy międzynarodowej, pomiędzy przedsiębiorstwami rodzimymi, a partnerami z terenu Europy. Wzmożony eksport i import różnorodnych towarów wymaga przecież nowoczesnego transportu, systemu zarządzania produktami, w tym ich magazynowania, rozładunku czy wydawania. Jak dzisiaj wygląda ten sektor rynku w naszym kraju?

Więcej informacji na temat wynajmu magazynu z obsługą w Wielkopolsce, znajdziesz na stronie: https://rudkowskilogistics.pl/

Inwestycje w logistykę

Przeciętne przedsiębiorstwo, które działa w branży logistycznej, wykazuje dzisiaj optymalne rozwiązania nowoczesne, zgodne z innowacyjnymi standardami i najnowszą technologią. Można śmiało powiedzieć, że spokojnie dorównujemy działalności z zachodniej Europy, najlepszą jakością usług charakteryzuje się przeciętna firma logistyczna. Wielkopolska czy każdy inne region naszego kraju wykazuje podobne tendencje. Nie ma wątpliwości, że spory wpływ na to mają dofinansowania unijne dla nowych i tych już działających przedsiębiorstw. Dzięki wsparciu możliwy jest stały rozwój, a co za tym idzie szansa na generowanie większych zysków.

 

Centralne położenie Polski

Nie ma wątpliwości, że rynek logistyczny w naszym kraju przeszedł wzmożony rozwój w wyniku wejścia Polski do Unii. Międzynarodowe przedsiębiorstwa doceniły chociażby centralne położenie terytorium Polski na mapie całej Europy. Nie bez znaczenia są też nadal niższe ceny, jakie oferują rodzime firmy. U nas po prostu opłacalny jest wynajem magazynów. Wielkopolska, ale i Małopolska oraz Mazowsze cieszy się pod tym względem ogromną popularnością. Uwagę zwraca się także na usługi dodatkowe, w tym rozładunek czy załadunek towarów. Wielkopolska wiedzie pod tym względem prym. Cieszy fakt, że mamy możliwość działać kompleksowo, patrząc nie tylko na transport, ale też magazynowanie towarów.

 

Prognozy na przyszłość

Eksperci rynku, w szczególności branży transportowej potwierdzają, że tendencja do inwestowania międzynarodowych firm właśnie w Polsce będzie trwać nieprzerwanie. To u nas wciąż do dyspozycji są tereny niezagospodarowane, z doskonałą infrastrukturą. Do dyspozycji jest też przecież kadra wykwalifikowanych pracowników, którzy obok zaawansowanej technologii są ogromną wartością. Korzystają na tym również rodzime firmy, które dzięki międzynarodowej współpracy mogą prężnie się rozwijać, tym samym generować coraz większe zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *