Ubranie na motor – jakość ma znaczenie

Dlaczego jakość stroju na motocykl ma priorytetowe znaczenie podczas wybierania tego rodzaju wyposażenia? Dlaczego motocykliści nie powinni oszczędzać na tego rodzaju inwestycji? Okazuje się, że w tym przypadku niestety cena jest ważna, a im wyższa, tym mamy gwarancję lepszej jakości.

 

Jazda motocyklem ma być oczywiście komfortowa i swobodna, natomiast strój na motor ma przede wszystkim wykazywać funkcje praktyczne. Chodzi generalnie o to, by dawał optymalne bezpieczeństwo i ochronę ciała. Pamiętajmy, że nadal większość wypadków z udziałem kierowców tego rodzaju jednośladów niestety kończy się tragicznie.

 

Żadne ubranie ani nawet najlepszy kask nie uchroni przed skutkami wypadku na drodze, ale z całą pewnością może je minimalizować. Jazda motocyklem, chociaż dostarcza ogrom wrażeń, nadal jest niebezpieczna, przecież kierowca nie jest w żaden sposób chroniony, w przeciwieństwie na przykład do kierującego samochód, którego zabezpiecza karoseria. W przypadku jazdy motocyklem to właśnie ubranie jest jedynym czynnikiem, który może dawać względną ochronę i to dlatego trzeba stawiać na jego najwyższą jakość.

 

Bez względu na to, czy wybierzemy kombinezon motocyklowy, a może naszym celem będzie kurtka oraz spodnie na motor, te muszą wykazywać szereg właściwości. Przede wszystkim mają posiadać specjalne ochraniacze w newralgicznych miejscach, na przykład na łokciach czy kolanach. Niezbędna jest też ochrona głowy i tutaj obowiązkowy jest oczywiście kask.

 

Strój musi być dopasowany do warunków pogodowych – latem sprawdzi się ubranie z systemem dodatkowej wentylacji, ze specjalnej siatki lub oddychającej pianki. Jesienią warto nabyć zaś odzież skórzaną albo wykonaną z nieprzemakalnego materiału. Podczas chłodnych dni przyda się też bielizna termiczna na motor.

 

Jakie właściwości powinien wykazywać strój na motocykl? Ten musi być:

– wodoodporny,

– chroniący przed chłodem,

– zabezpieczający ciało,

– antyścieralny,

– odporny na pękanie,

– elastyczny i dobrze dopasowujący się do ciała motocyklisty.

 

Jakościowe ubrania na motor nie są tanie, a ich zakup wiąże się z inwestycją rzędu kilku tysięcy złotych. Należy jednak podkreślić, że dobrej jakości strój przetrwa wiele sezonów, jest to więc inwestycja na lata. Warto stawiać na renomowane marki, takie jak dainese. Sklep z asortymentem tej firmy bez problemu znajdziemy stacjonarnie w Warszawie albo w internecie. My rekomendujemy udanie się do sklepu stacjonarnego, w którym można uzyskać wsparcie podczas wyboru najlepszego wyposażenia i akcesoriów na motocykl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *