Szkoła integracyjna – szansa dla niepełnosprawnych

szkoła integracyjna

Szkoła integracyjna z założenia jest placówką, która ma przystosować dzieci niepełnosprawne i te z zaburzeniami o podłożu neurologicznym do uczęszczania w szkole standardowej. Dzięki temu, dziecko zyskuje nie tylko fachową opiekę terapeutów, ale również naukę i umiejętności, zgodne z tradycyjnym programem kształcenia, jaki wytyczna każdego roku Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jeśli u Twojego dziecka zdiagnozowano jakikolwiek stopień niepełnosprawności ruchowej czy zaburzenia, takie jak autyzm bądź Asperger to znak, że nie powinno uczęszczać do szkoły standardowej. Nie chodzi nawet o to, że będzie czuło się wyobcowane, że może nie znaleźć akceptacji ze strony rówieśników, ale przede wszystkim o fakt, iż nauczyciele tam zatrudnieni nie są absolutnie przygotowani do pracy z takimi dziećmi. W efekcie, uczeń nie będzie się rozwijał a zaburzenia mogą się tylko pogłębiać.

Szkoła z klasami integracyjnymi jest dla nich idealna. Odpowiednią placówkę łatwo znaleźć chociażby w internecie – wystarczy wpisać hasło typu „szkoła integracyjna Warszawa”, by już za chwilę móc przeglądać indywidualną ofertę każdej z nich.

W szkołach tego typu to dzieci są największą wartością. Tutaj każdego ucznia traktuje się indywidualnie więc jego rozwój przebiega w idealnym tempie. Oprócz nauki realizowana jest również rehabilitacja – stała praca z fizjoterapeutami, logopedami czy psychologami pozwala na nieustanną pracę nad niwelowaniem zaburzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *