Styl skandynawski

styl skandynawski

Styl skandynawski gości w polskich salonach już od co najmniej kilku sezonów. Lubimy go przede wszystkim za minimalizm, świeżość, jasne barwy i lekkość. I chociaż czasem trudno nam znieść pewien brak przytulności, który charakteryzuje ten styl to coraz częściej stawiamy właśnie na biele, szarości, błękity – barwy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego.

Co jeszcze przemawia za wybraniem właśnie tego stylu podczas planowania wystroju wnętrz naszego mieszkania czy domu? Przede wszystkim funkcjonalność i praktyka, prosta forma i nowoczesność. Co więcej, do stylu tego możemy nader często dodawać swoje ulubione mele, ważne, by były klasyczne i drewniane. Pamiętajmy, że styl skandynawski możemy utworzyć w pomieszczeniu chociażby przy pomocy świetnie dobranych dodatków dekoracyjnych.

Jak więc bez wydawania wszystkich oszczędności zamienić swoje mieszkanie we wnętrze rodem ze Szwecji czy Norwegii? Przede wszystkim warto odmalować ściany – koniecznie na biało, z elementami jasnej szarości czy lekkiego błękitu. Po drugie meble – mogą być z drugiej ręki i oddane renowacji. Musimy wiedzieć, że dobry stolarzy czy znawca drewnianych wyrobów wykona dla nas pracę, jaką jest renowacja mebli w najlepszym wydaniu. Co więcej, meble używane aczkolwiek w świetnym stanie, nie wymagające odnawiania możne znaleźć na Warszawskich Targach Antyków. Tak zdobędziemy również wszelkie ozdobniki, które nadadzą wnętrzu odpowiedniego klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *