Piece na ekogroszek – podstawowa charakterystyka

piec na ekogroszek

Ekogroszek to jeden z najpopularniejszych w Polsce materiałów opałowych. Wpływ na to ma dobra wydajność tego paliwa i jego stosunkowo niska cena. Mówi się również, że jest on o wiele bardziej bezpieczny dla środowiska aniżeli tradycyjny węgiel – wszystko przez niska zawartość siarki.

Piece na ekogroszek są tez tak chętnie wybierane bowiem ich obsługa nie jest problemowa. W przypadku kotłów z podajnikiem wystarczy wsypać do podajnika odpowiednią ilość ekogroszku, by cieszyć się równomiernie rozprowadzanym ciepłem w całym domu nawet przez kilka dni. To dużo lepsze rozwiązanie niż dorzucanie do pieca węgla czy drewna – trzeba to przecież wykonywać nawet co kilka godzin.

Piec na ekogroszek posiada palenisko retortowe. Oznacza to, iż niemożliwym staje się palenie w nim materiału innego typu. Wynikiem dorzucania do takowego pieca na przykład starych szmat czy liści może się skończyć jego uszkodzeniem.

Pamiętajmy, że chociaż inwestycja w piec na ekogroszek będzie nieco większa aniżeli zakup zwykłego pieca węglowego, to świadomość ekologiczna powinna skłaniać nas właśnie do jego nabycia. Dzięki temu, ogrzewanie domu będzie nie tylko w pełni wydajne i sprawne, ale również w pełni bezpieczne dla środowiska.

One Comment on “Piece na ekogroszek – podstawowa charakterystyka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *