Jaki kolor farby wybrać do salonu?

architekt wnętrz Białystok

Właściwa aranżacja salonu jest ważna z co najmniej kilku powodów. Jest to bowiem centralny punkt każdego domu i mieszkania, w którym spędzamy najwięcej czasu. To w salonie także zwykle przyjmujemy gości, dlatego powinien być odpowiednio reprezentatywny. Wszystko to sprawia, że każda decyzja podjęta w tym przypadku ma spore znaczenie. Nawet jeśli dotyczy koloru ścian.

Użycie nowej farby może całkowicie odmienić wnętrze. Niektóre odcienie sprawią, że salon stanie się przytulny, dzięki czemu będzie sprzyjał odpoczynkowi. Inne zaś wprowadzą do niego nieco świeżości i pozytywnej energii, co da nam chęć do realizacji różnych aktywności. Co więc warto wybrać?

W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się odcienie szarości, zwłaszcza wśród zwolenników stylu skandynawskiego. Sprawiają one, że wnętrze zyskuje na elegancji, jego charakter staje się również bardziej formalny. Pastelowe kolory, takie jak chociażby mięta, powinny być natomiast wybierane przez osoby, którym zależy na dodatkowym doświetleniu pomieszczenia. Będzie to ważne zwłaszcza wówczas, gdy salon jest niewielkich wymiarów.

Zawsze modna jest również zieleń, która doskonale komponuje się z elementami wyposażenia wykonanymi z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Jeśli nie wiecie, na co się zdecydować, pomocny okaże się architekt wnętrz. Białystok to miasto, w którym działa mnóstwo specjalistów gotowych na realizację różnych koncepcji. Wybór odpowiedniego specjalisty zdecydowanie ułatwi więc zmianę aranżacji salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *