Jak znaleźć dobrą firmę fotowoltaiczną?

fotowoltaika

W skrzynce pocztowej znajdujesz coraz więcej ofert firm fotowoltaicznych (https://amperio.com/pl), które zajmują się sprzedażą paneli słonecznych i ich montażem? Jak zweryfikować ich wiarygodność i jakość świadczonych usług? Co brać pod uwagę przy wyborze firmy fotowoltaicznej, aby inwestycja była rzeczywiście opłacalna i korzystna przez wiele lat? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

 

Firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku

Chociaż same panele fotowoltaiczne cieszą się popularnością od nie tak dawna, to jednak udaje się znaleźć firmy, które oferują swoje usługi od wielu lat. Warto rozpocząć współpracę z taką, która ma doświadczenie zarówno lokalnym, ale też międzynarodowym. Przypomnijmy, że panele słoneczne są już powszechne między innymi w Niemczech, Holandii czy we Francji, zaś w Polsce dopiero od kilku lat cieszą się zainteresowaniem.

 

Kompleksowa obsługa

Dobra firma fotowoltaiczna stworzy projekt montażu paneli, oszacuje, ile i o jakiej mocy panele solarne muszą być zamontowane, by mogły produkować wystarczającą ilość energii, a nawet jej nadwyżki w celu odsprzedaży dostawcom. Firma z wieloletnim doświadczeniem wskaże również najlepsze miejsce do montażu paneli i zajmie się ich założeniem.

Fachowcy przedstawią też kalkulację inwestycyjną. Wyliczą koszty, czas zwrotu i możliwe oszczędności, a nawet przewidywane zyski ze sprzedaży prądu.

 

Serwis i gwarancja

Chociaż panele słoneczne to moduły najnowocześniejszej technologii, które wykazują wieloletnią żywotność i bezawaryjność, dobrze jest zadbać o ich serwis i gwarancje. Dobre firmy oferują gwarancję nawet na 30 lat, czyli znacznie dłużej, aniżeli będzie zwracać się cała inwestycja. Zawsze dobrze jest też wybierać firmę, która posiada jakościowe certyfikaty, świadczące o działaniach proekologicznych oraz w zgodzie z zasadami najnowocześniejszej generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *