Jak usunąć rysy z przedniej szyby?

przednia szyba

Piasek z ptasich odchodów, kamienie, żwir w błocie podczas deszczowej pogody – to tylko niektóre z przyczyn powstawania drobnych rys na przedniej szybie w każdym aucie. To czynniki, z którymi kierowca ma do czynienia niemalże każdego dnia w czasie podróży samochodem. Warto zadbać jednak o jak najlepszą jakość tego elementu pojazdu, bowiem to właśnie przednia szyba stanowi o właściwej widoczności drogi podczas jazdy.

Musimy zdać sobie sprawę, że chociaż wycieraczki samochodowe, na przykład wycieraczki hybrydowe przylegają idealnie do szyby, dzięki czemu na bieżąco usuwają z niej brud, to nie zawsze wskazane jest ich używanie. Przykładem może być żwir na szybie czy zaschnięte ptasie odchody. Mogą one niestety porysować szybę podczas czyszczenia.

Jeśli do takich rys dojdzie, koniecznym staje się ich natychmiastowe usunięcie. Na szczęście da się to zrobić – w sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi dostępne są potrzebne ku temu środki. Można zastosować też kilka domowych sposobów. Jeszcze do niedawna wykorzystywano w tym celu terpentynę, dzisiaj zaś dostępne są znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu środki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *