Dlaczego gołębie są niebezpieczne?

gołębie niebezpieczne

Coraz więcej z nas zauważa negatywne skutki plagi gołębi, jakie osiedlają się w miastach. Na alarm biją również ornitolodzy i z całą pewnością nie chodzi tutaj o szkody w postaci licznych zabrudzeń, jakie powoduje tego rodzaju ptactwo.

Gołębie są niebezpieczne dla ludzi, ponieważ przenoszą szereg groźnych chorób. Okazuje się, że w ich odchodach znajduje się nie tylko żwir, ale także toksyny i bakterie, które u ludzi mogą wywołać zagrażające życiu choroby.

Kontakt z odchodami gołębi może przyczynić się do silnych bóli głowy, wymiotów i biegunki. W skrajnych przypadkach doprowadzają one nawet do śmierci – mogą wywołać na przykład zapalenie opon mózgowych. Nierzadko zdarza się również, że osoby, które miały styczność z gołębimi odchodami mają problemy ze wzrokiem oraz odcinkiem górnych dróg oddechowych.

Jeśli wiemy już, że gołębie są niebezpieczne i stwarzają poważne zagrożenie należałoby się od nich jak najszybciej odseparować. Nie ma sposobności, by ptactwo samo się przesiedliło – w miastach jest ich zbyt dużo, poza tym to właśnie tutaj mają łatwość zdobywania pokarmu.

Jaki wiec odstraszacz gołębi będzie najlepszy? Na nic sprawdzają się siatki zabezpieczające ani specjalne spraye do pryskania elementów, na jakich gołębie najczęściej przesiadują. Dobrym sposobem jest natomiast birdsystem, czyli system kolców, który zamontowany na poszczególnych elementach skutecznie zapobiega nawet zbliżaniu się gołębi do danego obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *