Dla jakich dzieci przeznaczona jest szkoła integracyjna?

szkoła integracyjna

Szkoła integracyjna w odróżnieniu od szkoły masowej przyjmuje pod swoją opiekę zarówno dzieci całkowicie zdrowe jak i te z licznymi zaburzeniami. To właśnie w takich placówkach organizowane są zazwyczaj specjalne klasy, do których uczęszczają uczniowie wymagający indywidualnego toku nauczania oraz dodatkowej rehabilitacji.

Okazuje się, że szkoła integracyjna w Warszawie jest niezwykle popularna. Rodzice zapisują do niej dzieci nie tylko te, które wykazują na przykład chorobę autystyczną czy aspergera, ale również całkiem zdrowe. Zależy im, by dzięki codziennej styczności z chorobą maluchy uczyły się tolerancji, empatii i wykazywały chęć bezinteresownej pomocy – przyznacie, że to wartości, jakimi każdy powinien kierować się w swoim życiu.

Trzeba oczywiście zaznaczyć, iż szkoła integracyjna skierowana jest przede wszystkim do uczniów z zaburzeniami na tle neurologicznym oraz psychologicznym. W tychże placówkach odnajdują nie tylko przyjaźnie, ale i profesjonalną pomoc. Klasy są mniej liczne a w każdej edukacją zajmuje się zwiększona liczba nauczycieli. Co więcej, kadra jest specjalistycznie wyszkolona, dzięki czemu może odbywać się profesjonalna rehabilitacja i rozwój uczniów. W szkołach tego rodzaju nie liczy się dobro ogółu, ale każdej pojedynczej jednostki. Właśnie to sprawia, że każdy uczeń otrzymuje solidną podstawę nauczania, rozwijania swoich zainteresować i odkrywania talentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *