Dieta South Beach

dieta south beach

Dieta South Beach, czyli dieta plaż południowych jest zaliczana do tych najbardziej skutecznych w procesie odchudzania. Jest bezpieczna o ile stosujemy ją właściwie.

Dieta składa się z trzech faz. Pierwsza trwa 14 dni i polega na spożywaniu przede wszystkim ryb, owoców morza, drobiu bez skóry oraz wołowiny, z produktów mlecznych w postaci chudego nabiału i jaj oraz warzyw strączkowych. Dzięki temu dostarczamy do organizmu chude białko a w ciągu całej fazy jesteśmy w stanie schudnąć nawet 6 kilogramów.

Faza druga trwa aż do momentu uzyskania pożądanej wagi a jadłospis przewiduje podobne produkty, które spożywaliśmy w fazie pierwsze, przy czym do menu można włączyć w ograniczonej ilości produkty z pełnego ziarna czy owoce o zwiększonej ilości węglowodanów.

Faza trzecia nie jest już typową dietą a raczej sposobem żywieniowym, jaki należy stosować już do końca życia. Właśnie na tym etapie popełniane są najczęstsze błędy bowiem osoby stosujące tego rodzaju dietę bowiem do jadłospisu włączają produkty, których powinno się unikać. Efektem tego jest nierzadko szybko powrót do poprzedniej wagi.

Zaletami tego rodzaju diety jest przede wszystkim szybki spadek masy ciała oraz łatwy dostęp do wszystkich produktów, jakie mają być zawarte w diecie.

Wadą natomiast jest duże ryzyko pojawienia się efektu jo jo. Jak zauważają sami dietetycy z Akademii Zdrowego Żywienia, odchudzanie w Warszawie przy zastosowaniu tego rodzaju diety w fazie pierwszej oraz drugiej może być realizowane jedynie w wyznaczonym czasie bowiem ich przedłużanie może prowadzić do skrajnego niedożywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *