Co „zwykły Kowalski” może kupić w sklepie stomatologicznym?

sklep dentystyczny

Wbrew utartej opinii sklepy stomatologiczne nie kierują swej oferty wyłącznie do dentystów. Tak naprawdę spora część ich asortymentu ukierunkowana jest na osoby fizyczne, które również chcą zakupić dobrej jakości produkty dentystyczne. Co można w takim sklepie znaleźć? Na jakie produkty warto postawić?

Mycie i pielęgnacja zębów

W sklepie stomatologicznym można znaleźć nie tylko sklep instrumenty stomatologiczne, ale też… przyrządy do czyszczenia zębów. Oczywiście nie chodzi tu wyłącznie o szczoteczki lub pasty. Wręcz przeciwnie – w ofercie wielu sklepów znajdują się też bardziej profesjonalne rozwiązania, w tym nici dentystyczne, środki wybielające, preparaty do płukania zębów i wiele, wiele innych produktów, dzięki którym uzębienie będzie piękniejsze i zdrowsze.

Renowacja uzębienia

Profesjonalny sklep dentystyczny to produkty, które sprawdzą się również w trakcie tzw. renowacji uzębienia. Mowa tu oczywiście o środkach protetycznych. Co prawda sama proteza jest już dobierana przez specjalistę, ale zakup właściwego kleju do protez lub preparatu pielęgnacyjnego zależy już od osoby zainteresowanej. Warto też zwrócić uwagę na różnego rodzaju środki pielęgnacyjne i odżywiające zęby. Co ważne, mowa tu nie tylko o preparatach dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Usuwanie płytki nazębnej

U niektórych sprzedawców można zaopatrzyć się w wyspecjalizowane sklep instrumenty stomatologiczne. Czymś takim są np. irygatory, a więc urządzenia, które stosuje się do usuwania płytki nazębnej, resztek jedzenia itd. Co ciekawe, nowoczesne irygatory to coraz częściej sprzęt akumulatorowy, w związku z czym można je z łatwością zabrać w podróż. Oczywiście w niektórych środkach lokomocji można je doładować. Tak jest np. w pociągach.

Podsumowując, sklep dla gabinetów stomatologicznych nie ogranicza swej oferty wyłącznie do specjalistów. Wymogi rynkowe doprowadzają do tego, że takie podmioty działają też na rzecz zwykłych pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *