Chrzciny – jak je zorganizować?

chrzciny

Organizacja chrzcin nie jest dzisiaj wcale taka łatwą sprawą. To nie tylko wizyta w kościele celem ustalenia dogodnego terminu, w którym sakrament chrztu miałby się odbyć. To także ubiór dziecka, zaproszenie gości i wreszcie najważniejsza wydawać by się dzisiaj mogło część, czyli ucztowanie po odbytej mszy.

To właśnie ta ostatnia część zabiera tak naprawdę najwięcej czasu. Musimy zdać sobie sprawę, że wyprawienie chrzcin w domu jest dzisiaj passe. Od tego są renomowane restauracje, które w swojej ofercie posiadają specjalne menu, idealne na wyprawienie właśnie tego wydarzenia.

Oczywiście, pierwszym krokiem powinna być wizyta w kościele – musimy zdać sobie sprawę, iż nie wszystkie parafie organizują sakrament chrztu raz w tygodniu, najczęściej jest to raz w miesiącu. Dobra informacja jest jednak fakt, iż chrzest dziecka może odbyć się w dowolnym kościele, niekoniecznie tym, które znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Jeśli zostanie ustalony termin możemy zabierać się do rezerwacji dogodnego lokalu, w którym ugościmy gości naszej pociechy. Dobrze, jeśli restauracja mieścić się będzie blisko kościoła tak, by gościom nie sprawiał problemu dojazd.

W restauracji możemy uzgodnić menu, ustawienie stołu czy godziny, w których będziemy mogli w niej gościć. Jeśli zależy nam na klimatycznym miejscu warto wybrać lokal mniejszy, które zostanie oddany wyłącznie do naszej dyspozycji. W innym przypadku bardzo często zdarza się tak, że chrzciny w restauracji odbywają się jedynie przy wydzielonym stoliku, przez co całkowicie traci się klimat uroczystości i świętowania w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

Po ustaleniu terminu chrzcin i dokonaniu rezerwacji w wybranej restauracji przychodzi czas na rozesłanie zaproszeń do gości, z którymi chcielibyśmy spędzić czas po ceremonii sakramentu chrztu naszego dziecka. Pamiętajmy, by zawsze prosić o potwierdzenie przybycia bowiem w ten sposób możemy zaoszczędzić sporo kosztów związanych na przykład z miejscem w lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *