Apteka czynna całodobowo

Jak powszechnie wiadomo apteka jest placówką, która zajmuje się przede wszystkim sprzedażą leków oraz różnych produktów medycznych, takich jak np. środki higieniczne czy opatrunki. Dodatkowo niektóre z nich tak zwane apteki recepturowe zajmują się także przygotowywaniem leków zgodnie z wypisaną przez lekarze receptą. Pacjenci w praktyce korzystają w aptekach również z konsultacji medycznych odnośnie stosowania poszczególnych leków przy konkretnych dolegliwościach, a także w nagłych przypadkach, z podstawowej pomocy medycznej, która polega na udzieleniu pierwszej pomocy oraz wezwaniu bardziej wykwalifikowanego personelu jak lekarz czy pracownik pogotowia ratunkowego. Nie jest tajemnicą to, że w każdej chwili możemy potrzebować leków w razie nagłej choroby, gdy nie mamy takiego rodzaju środków w mieszkaniu bądź akurat nam się one skończyły.

Innym przypadkiem mogą być alergicy czy astmatycy, zwłaszcza z bardziej rozwiniętym stadium alergii, którzy mogą potrzebować leku, który pomaga im normalnie funkcjonować w każdej chwili. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem w tego typu przypadkach jest apteka 24 h. Kraków jako jedne z największych oraz najbardziej zaludnionych miast naszego kraju również posiada bardzo wiele takich właśnie punktów. Istnieją również apteki bardziej specyficzne, zamknięte placówki tak zwane wewnątrzszpitalne, które pracują wyłącznie na potrzeby szpitali.

Nie obsługują one pacjentów niehospitalizowanych. Praca personelu w takich aptekach praktycznie nie odbiega od standardów pracy osób pracujących w aptekach otwartych. Apteki szpitalne są wyposażone w specjalistyczne pracownie, gdzie w warunkach całkowitej aseptyki są przygotowywane jałowe postaci leków. Poza tym istnieją także apteki internetowe, które działają na takich samych zasadach jak sklepy internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *