Akcesoria na siłownię

akcesoria na siłownię

Wizyta na siłowni wymaga wcześniejszego przygotowania. Nie wystarczą dobre buty i wygodny strój bowiem istnieje szereg akcesoriów, które na pewno przydadzą ci się na sali treningowej – niektóre z nich będą wpływać na komfort wykonywania ćwiczeń, inne wpłyną na ich efektywność. Przyjrzyjmy się więc bliżej gadżetom, które zawsze warto mieć pod ręką.

Przede wszystkim warto zadbać o zdrowie i ciało. Wiadomym jest, że siłownia rządzi się swoimi prawami i jest to obiekt, w którym realizuje się wzmożoną aktywność fizyczną. Zarówno ci, którzy wykonują ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową jak i ci wzmacniający mięśnie powinni mieć na uwadze swoje stawy – te mogą pod naciskiem ciężarów mogą często ulegać kontuzjom. Właśnie dlatego przydadzą się stabilizatory czy opaski uciskowe, sprzęt tego rodzaju można odpowiednio dopasowywać. Jeśli ktoś decyduje się na ćwiczenia wręcz kulturystyczne powinien zadbać o swoje plecy i kręgosłup zakładając na trening specjalny pas usztywniający. Osoby wykonujące treningi siłowe nie powinni zapominać również o rękawiczkach, które ochronią dłonie przed otarciami.

Chociaż dobra siłownia dysponuje najczęściej wysokiej klasy sprzętem to jeśli zależy nam na mierzeniu efektywności ćwiczeń powinniśmy nabyć krokomierze, liczniki kalorii czy stopery – pamiętajmy, że niektóre sprzęty mają wbudowane te funkcje. Przydają się również akcesoria na siłownię, które będą czuwać nad stanem naszego zdrowia, to na przykład pulsometr czy monitor pracy serca.

Co ważne, nie wszystkie siłownie oferują akcesoria higieniczne. Lepiej więc spakuj niewielki ręcznik i kosmetyki myjące. Każda siłownia powinna posiadać prysznice, z których można korzystać po intensywnych ćwiczeniach.

Obowiązkowo na salę treningową zabierz butelkę wody bądź witaminową odżywkę do picia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *